Parafia Św. Ludwika we Włodawie

26 grudnia 2021

 1. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30.
 2. Dziś w naszej diecezji zbiórka na budowę nowych kościołów. Ofiary na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego.
 3. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowe.
 4. Jutro święto św. Jana Apostoła. W tym dniu według tradycji błogosławi się wino. Ze względu na ograniczenia sanitarne nie jest możliwe podawanie pobłogosławionego wina podczas liturgii. Zamiast tego można jutro przynieść własne wino do błogosławieństwa i zabrać je do domu.
 5. Od jutra rozpoczynamy wizyty duszpasterskie. Do 31 grudnia będziemy rozpoczynać wizyty od godz. 10:00, po Nowym Roku od godz. 15:30. Jutrzejszą kolędę rozpoczniemy od końca Szuminki i Suszna w stronę Włodawy. Ponieważ zgłoszenia zbieramy do dziś, dlatego szczegółowy plan możemy opublikować dopiero dziś wieczorem na stronie internetowej parafii.
 6. Kancelaria parafialna i administracja cmentarza będą nieczynne do 1 stycznia. Po Nowym Roku aż do zakończenia kolędy będą czynne tylko w soboty w godz. 8:00 - 10:00.
 7. Spowiedź i adoracja w czasie kolędy w godz. 17:00 - 18:00.
 8. We wtorek (28.12) święto św. Młodzianków. Po mszy św. wieczornej wyruszy z naszego kościoła Marsz w obronie życia. Przejdziemy z lampionami i różańcami do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie będzie celebrowane nabożeństwo ekspiacyjne.
 9. Świąteczne nawiedzenie chorych i starszych z posługą sakramentalną w czwartek (30.12) – strona południowa Włodawy oraz w piątek (31.12) – strona północna Włodawy z Susznem i Szuminką.
 10. W piątek (31.12) roczne podsumowanie duszpasterskie, gospodarcze i finansowe parafii na wieczornej mszy św. Po mszy św. Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Od godz. 22:00 rozpoczniemy wieczór modlitewny: adoracja i różaniec oraz msza św. noworoczna o północy.
 11. Na dzień 31 grudnia biskup siedlecki udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. PRZECZYTAJ
 12. W sobotę (1.01) uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. W tym dniu będzie niedzielny porządek mszy św. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu” można uzyskać odpust zupełny. Będzie to także pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo okolicznościowe po mszy św. o godz. 9:00.
 13. Przyszła niedziela (2.01) będzie pierwszą miesiąca – po sumie nabożeństwo eucharystyczne. Po nabożeństwie spotkanie opłatkowe osób, które troszczą się o sprzątanie kościoła.
 14. W zakrystii ministranckiej są już do nabycia kalendarze na przyszły rok.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Bogdana Grabowskiego i Barbarę Oleszczuk. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Z życia parafi

Wieczór uwielbienia

Wieczór uwielbienia

08 Stycznia 2022 r. po Mszy Świętej o godzinie 18:00 zapraszamy na...

Więcej
Bierzmowanie 2022 - Spotkania w grupach

Bierzmowanie 2022 - Spotkania w grupach

Harmonogram spotkań dla uczniów klas VIII przgotowujących się do sakramentu...

Więcej
I Komunia św.

I Komunia św.

Informacje o przygotowaniu do I Komunii Świętej i terminach spotkań znajdują...

Więcej