Parafia Św. Ludwika we Włodawie

23 października 2022

  1. Rozpoczynamy dziś tydzień misyjny. W całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka. W naszym kościele ofiary na ten cel można składać przez cały tydzień do skarbony św. Antoniego.
  2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:15. W poniedziałki i wtorki szczególnie zapraszamy dzieci. W pozostałe dni tygodnia do prowadzenia modlitwy zapraszamy przedstawicieli wspólnot parafialnych. Lista prowadzących znajduje się w zakrystii ministranckiej.
  3. Wypominki przyjmujemy w zakrystii ministranckiej po mszach św.
  4. W sobotę (29.10) przypada uroczystość św. Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów diecezji siedleckiej. W tym dniu diecezjan nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Wznowienie spotkań Paulińskiej Szkoły Liturgicznej i pierwsze spotkanie po wakacjach odbędzie się w piątek (28.10) o godz. 19:00. Tym razem, ze względu na temat związany z symboliką ołtarza, spotkanie wyjątkowo odbędzie się w kościele.
  6. 31 października kończy się czas składania deklaracji rodziców dzieci z klas I, II i III przygotowujących się do I Komunii św.
  7. Zakończył się remont prospektu i balustrady empory organowej w naszym kościele. W najbliższych dniach będą jeszcze wykonywane prace wokół prospektu, dlatego spowiedź i adoracja Najśw. Sakramentu nadal rozpoczynają się od godz. 17:00. Po uroczystości Wszystkich Świętych będą rozpoczynać się, jak to było przed wakacjami, od godz. 15:00.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Hieronima Tokarskiego i Wiesławę Zaborną. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Z życia parafi

Kolęda 2022/23

Kolęda 2022/23

Wizyta duszpasterska rozpocznie się 27 grudnia. Będziemy odwiedzać...

Więcej
KEP w sprawie ataków na św. Jana Pawła II

KEP w sprawie ataków na św. Jana Pawła II

STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA...

Więcej
Zmarł o. Stanisław Jarosz

Zmarł o. Stanisław Jarosz

Ze smutkiem zawiadamiamy, że dnia 19 listopada 2022 r., przeżywszy 69 lat,...

Więcej
Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Niewiele osób w naszym miescie wie, że Włodawa ma swojego Męczennika. Jest...

Więcej