Parafia Św. Ludwika we Włodawie

20 listopada 2022

 1. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17:15.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII jutro (21.11) o godz. 19:00 w kościele.
 3. We wtorek (22.11) przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyków. Spotkanie muzyków parafialnych: chóru Magnificat, zespołu Tehalim i zespołów muzycznych działających przy wspólnotach po mszy św. wieczornej w klasztorze.
 4. Kolejne spotkanie Paulińskiej Szkoły Liturgicznej w piątek (25.11) o godz. 19:00 w klasztorze.
 5. Eucharystyczny Ruch Młodych zaprasza na zabawę andrzejkową dzieci od III do VII klasy szkoły podstawowej. W tym roku zabawa odbędzie się w parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Rozpoczęcie w sobotę (26.11) o godz. 14:50 pod kościołem NSJ. Zakończenie ok. 18:00. Składka 10 zł. Zapisy w zakrystii ministranckiej.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII w przyszłą niedzielę (27.11) o godz. 17:00 w klasztorze.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy adwent. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się od drugiej niedzieli adwentu. Poprowadzi je ks. Piotr Kabulski z Warszawy.
 8. Następna niedziela będzie ostatnią w miesiącu - msza św. w intencji dobrodziejów parafii i klasztoru o godz. 7:00, taca będzie przeznaczona na cele remontowe.
 9. Konferencja Episkopatu Polski wydała oświadczenie w związku z nasilającymi się atakami na św. Jana Pawła II i niesłusznymi oskarżeniami pod jego adresem. Z tekstem można zapoznać się TUTAJ.
 10. Zmarł o. Stanisław Jarosz, były przeor klasztoru włodawskiego i proboszcz naszej parafii. Organizujemy wyjazd delegacji na pogrzeb w środę (23.11) na Bachledówce k. Zakopanego. Szczegółowe informacje i zapisy na wyjazd w zakrystii ministranckiej. Także w naszym kościele celebrowana będzie msza św. żałobna w tym samym czasie, co pogrzeb.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Mirosława Chądzela i Annę Zarembę. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Z życia parafi

Kolęda 2022/23

Kolęda 2022/23

Wizyta duszpasterska rozpocznie się 27 grudnia. Będziemy odwiedzać...

Więcej
KEP w sprawie ataków na św. Jana Pawła II

KEP w sprawie ataków na św. Jana Pawła II

STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA...

Więcej
Zmarł o. Stanisław Jarosz

Zmarł o. Stanisław Jarosz

Ze smutkiem zawiadamiamy, że dnia 19 listopada 2022 r., przeżywszy 69 lat,...

Więcej
Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Niewiele osób w naszym miescie wie, że Włodawa ma swojego Męczennika. Jest...

Więcej