Parafia Św. Ludwika we Włodawie

11 grudnia 2022

 1. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
 2. Eucharystyczny Ruch Młodych, podobnie jak w ubiegłych latach, rozprowadza dzisiaj po mszach św. własnoręcznie upieczone pierniczki. Będą one także dostępne w tygodniu w zakrystii i  w przyszłą niedzielę. Ofiary pozyskane ze świątecznych pierników będą przeznaczone na potrzeby wspólnoty.
 3. Msze święte roratnie są odprawiane od poniedziałku do piątku o g. 18:00. Dzieci zachęcamy do uczestniczenia w tym wyjątkowym przygotowaniu do  świąt Bożego Narodzenia i przynoszenia serduszek z napisanymi dobrymi uczynkami – naszym prezentem dla Pana Jezusa, które jak co roku w święta przystroją choinkę przy szopce w naszym kościele.
 4. Nabożeństwo fatimskie we wtorek (13.12) po mszy św. wieczornej.
 5. Spotkanie Wojowników Maryi w środę (14.12) po mszy św. wieczornej.
 6. Wraz z wolontariuszami z ZSZ nr I i II LO zapraszamy do włączenia się w bożonarodzeniową akcję „Paczuszka dla Maluszka” organizowaną przez Fundację Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Symbolem akcji są „paczuszkowe” bombki, które będą dostępne na choince w kruchcie.
 7. Niepubliczne Przedszkole „Mała Akademia” zaprasza na jasełka i wspólne kolędowanie w naszym kościele, w przyszłą niedzielę (18.12) po mszy św. o godz. 12:00.
 8. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 27 grudnia. Pozostajemy przy dotychczasowej formie odwiedzania parafian według stworzonej w ostatnich latach listy. Jeśli ktoś chce dopisać się do istniejącej listy, lub z niej wykreślić, można to uczynić z pomocą formularzy, które znajdują się na stoliku z prasą. Prosimy o zgłaszanie zmian do przyszłej niedzieli.
 9. W zakrystii ministranckiej są do nabycia kalendarze rolnika, świece Caritas i poświęcony opłatek na wigilijny stół.
 10. Kalendarze parafialne na przyszły rok będziemy roznosić podczas kolędy. Jeśli koś chciałby je nabyć wcześniej, powinny być dostępne w drugiej połowie grudnia.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Romana Matuszewskiego i Kazimierza Rutkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Z życia parafi

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Niewiele osób w naszym mieście wie, że Włodawa ma swojego Męczennika. Jest...

Więcej
Bierzmowanie 2022 - Spotkania w grupach

Bierzmowanie 2022 - Spotkania w grupach

Harmonogram spotkań dla rodziców i kandydatów mających przyjąć sakrament...

Więcej
I Komunia św.

I Komunia św.

Informacje o przygotowaniu do I Komunii Świętej i terminach spotkań znajdują...

Więcej