Parafia Św. Ludwika we Włodawie

18 grudnia 2022

 1. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
 2. Eucharystyczny Ruch Młodych, podobnie jak w zeszłą niedzielę rozprowadza dzisiaj po mszach św. własnoręcznie upieczone pierniczki. Ofiary pozyskane ze świątecznych pierników będą przeznaczone na potrzeby wspólnoty.
 3. Msze święte roratnie są odprawiane od poniedziałku do piątku o g. 18:00. Dzieci zachęcamy do uczestniczenia w tym wyjątkowym przygotowaniu do  świąt Bożego Narodzenia i przynoszenia serduszek z napisanymi dobrymi uczynkami – naszym prezentem dla Pana Jezusa, które jak co roku w święta przystroją choinkę przy szopce w naszym kościele.
 4. Podczas codziennych mszy św. wieczornych trwa nowenna do Dzieciątka Jezus, która bezpośrednio przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia.
 5. Z dniem dzisiejszym rusza świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jest to zbiórka artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych takich jak: hospicjum dziecięce, hospicjum perinatalne, dom dziecka, dom samotnej matki w całej Polsce. W kruchcie kościoła znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane wskazanemu przez FSM odbiorcy. Zbiórka trwa do 6 stycznia.
 6. Zapraszamy na miejskie spotkanie opłatkowe dziś o godz. 16:00 w dawnej kaplicy przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego. W programie m.in. wspólne kolędowanie z wychowankami Szkoły Muzycznej we Włodawie, Małym Teatrem z Końca Polski oraz szkolnym chórem Gaudeamus, wieczerza wigilijna i Mikołaj ze słodyczami dla najmłodszych.
 7. Świąteczne odwiedziny osób chorych i starszych z posługa sakramentalną odbędzie się według następującego porządku: w czwartek (22.12) – strona południowa Włodawy; w piątek (23.12) – strona północna Włodawy oraz Suszno i Szuminka; w sobotę (24.12) – centrum Włodawy (bloki i kamienice); a już w środę (21.12) – wszyscy dodatkowi. Jeśli jeszcze ktoś chce przyjąć kapłana z Komunią św. przed świętami, prosimy o szybkie zgłoszenie w zakrystii lub u o. Michała Pacana.
 8. W sobotę (24.12) wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie w tym dniu mszy św. o godz. 18:00. O godz. 23:30 liturgia Godziny czytań. Pasterka o północy.
 9. W przyszłą niedzielę (25.12) uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie w tym dniu mszy św. o godz. 7:00. Będzie to także ostatnia niedziela miesiąca – taca przeznaczona będzie na cele remontowe.
 10. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 27 grudnia. W przyszłą niedzielę w gablocie i na stronie internetowej parafii dostępny będzie plan kolędy.
 11. Zgodnie z wieloletnią tradycją, w dniu 28 grudnia 2022, Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie zaprasza wszystkich , którym leży na sercu dobro ludzkiego życia na wspólną modlitwę i Marsz w Obronie Życia. Rozpoczniemy o godz. 18.00 wspólną Eucharystią w kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Później przemarsz ulicami naszego miasta, do kościoła św. Ludwika. W czasie przemarszu będziemy się modlić na Różańcu i śpiewać kolędy. W kościele św. Ludwika na zakończenie naszej wspólnej modlitwy będzie nabożeństwo ekspiacyjne. Serdecznie zapraszamy.
 12. W zakrystii ministranckiej są do nabycia kalendarze rolnika, świece Caritas i poświęcony opłatek na wigilijny stół.
 13. Administracja cmentarza będzie nieczynna w okresie świątecznym od 21.12 do 31.12. Kancelaria parafialna będzie nieczynna 24 grudnia, następnie do zakończenia kolędy będzie czynna tylko w soboty w godz. 10:00 – 11:00.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Władysława Taratyckiego i Andrzeja Marczaka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Z życia parafi

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Niewiele osób w naszym mieście wie, że Włodawa ma swojego Męczennika. Jest...

Więcej
Bierzmowanie 2022 - Spotkania w grupach

Bierzmowanie 2022 - Spotkania w grupach

Harmonogram spotkań dla rodziców i kandydatów mających przyjąć sakrament...

Więcej
I Komunia św.

I Komunia św.

Informacje o przygotowaniu do I Komunii Świętej i terminach spotkań znajdują...

Więcej