Parafia Św. Ludwika we Włodawie

25 grudnia 2022

 1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca - taca przeznaczona jest na cele remontowe.
 2. Nieszpory uroczystości Narodzenia Pańskiego o godz. 17:30.
 3. Jutro msze św. według porządku niedzielnego. W całej diecezji przeprowadzana będzie zbiórka na budowę nowych kościołów. Ofiary na ten cel będzie można składać do skarbony w kruchcie kościoła.
 4. We wtorek święto św. Jana Apostoła - po mszach św. błogosławieństwo wina.
 5. W środę (28.12) Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie zaprasza wszystkich, którym leży na sercu dobro ludzkiego życia na wspólną modlitwę i Marsz w Obronie Życia. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Eucharystią w kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Nastepnie przemarsz ulicami miasta, do kościoła św. Ludwika. W czasie przemarszu będziemy się modlić Różańcem i śpiewać kolędy. Zakończenie w naszym kościele nabożeństwem ekspiacyjnym.
 6. W piątek przypada święto św. Rodziny.
 7. Kolejne spotkanie Paulińskiej Szkoły Liturgicznej w piątek (30.12) o godz. 19:00 w klasztorze.
 8. W sobotę (31.12) msza św. na zakończenie roku ze sprawozdaniem duszpastersko - finansowym o godz. 18:00. Po mszy nabożeństwo dziękczynne. O godz. 22:00 rozpocznie się czuwanie sylwestrowe. Zakończy się mszą św. o północy.
 9. W przyszłą niedzielę przypadnie Nowy Rok i uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi. Będzie to także pierwsza niedziela miesiąca - nabożeństwo eucharystyczne po sumie.
 10. Koledę rozpoczniemy od wtorku (27.12). Do 31 grudnia będziemy rozpoczynać kolędowanie o godz. 11:00. Na czas wizyt duszpasterskich kancelaria parafialna bedzie czynna tylko w soboty w godz. 10:00 - 11:00. Spowiedź będzie rozpoczynać się od godz. 17:00. Porządek kolędy w tym tygodniu:
  - wtorek (27.12) - Szuminka, Kolonia Szuminka, Suszno – ulice: Orzechowa, Kalinowa, Imbirowa, Różaniecka, Zielona, Purpurowa, Makowa, Jutrzenki, Poleska, Świerkowa, Akacjowa, Kasztanowa, Wierzbowa, Olszana, Jaworowa i Podlaska;
  - środa (28.12) - Suszno – ulice: Owocowa, Śliwkowa, Azaliowa, Brzoskwiniowa, Szafranowa, Krokusowa, Storczykowa, Stokrotki, Bratkowa, Lotnicza, Maciejki, Sezamowa, Rumiankowa, Tymiankowa, Szpitalna, Wspólna, Gościniec i Daliowa; Włodawa - ulica: 9 Pułku Artylerii Ciężkiej, 
  - czwartek (29.12) - Włodawa - ulice: Garnizonowa, Żołnierska, Armii Krajowej, Pancerniaków, Sztabowa, Szpitalna, Saperów, Sokołowskiego, Broniewskiego, Polna, Cicha, Długa, Ogrodowa, Targowa i Tartaczna;
  - piątek (30.12) - Włodawa - ulice: Wojska Polskiego 2, 2a i 4, 6, 8,10, 10a, domy jednorodzinne; Graniczna, Podchorążych, Modrzewskiego, Staszica, Północna i Koszarowa.
  - sobota (31.12) - Włodawa - ulice: Piłsudskiego i Lubelska.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leszka Moszczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Z życia parafi

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Pomnik o. Kajetana Młynarskiego

Niewiele osób w naszym mieście wie, że Włodawa ma swojego Męczennika. Jest...

Więcej
Bierzmowanie 2022 - Spotkania w grupach

Bierzmowanie 2022 - Spotkania w grupach

Harmonogram spotkań dla rodziców i kandydatów mających przyjąć sakrament...

Więcej
I Komunia św.

I Komunia św.

Informacje o przygotowaniu do I Komunii Świętej i terminach spotkań znajdują...

Więcej