Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
Ogłoszenia Parafialne

NIEDZIELA

1. Przeżywamy czas Adwentu jako przygotowanie na przyjęcie Chrystusa w tajemnicy Jego Narodzenia. W dni powszednie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i rodziców na Mszę św. roratnią o godz. 18.00. Zachęcamy do sakramentu pokuty i pojednania. W dni powszednie w godz. 15.00 – 18.00 możemy w naszym kościele skorzystać ze spowiedzi i z adoracji Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy, że duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia jest najważniejsze. Niech nie przesłoni go troska o zewnętrzny wymiar świętowania.

 

2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 18 – 20 grudnia (poniedziałek – środa). We wtorek i środę (19-20 grudnia) to dni spowiedzi św.

 

3. W najbliższą środę 13 grudnia przypada 36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Msza św. w intencji poległych i za naszą ojczyznę zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 16.30. O godz. 18.00 w kinie WDK odbędzie się koncert patriotyczny z udziałem muzyków: Pawła Piekarczyka i i Leszka Czajkowskiego. Na te uroczystości zapraszają Stowarzyszenie Chrześcijańsko-Patriotyczne Ziemi Włodawskiej i NSZZ Solidarność Ziemi Włodawskiej.

 

4. W sobotę, 16 grudnia, adwentowy dzień skupienia dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Początek o godz. 9.00 w sali klasztornej.

 

5. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia, wspólnota Eucharystycznego Ruchu Młodych będzie rozprowadzać świąteczne pierniki przygotowane przez dzieci i rodziców. Zebrane ofiary będą wsparciem działalności wspólnoty i wyjazdów formacyjnych należących do niej dzieci.

 

6. Lektorzy i ministranci naszej parafii, podobnie jak w zeszłym roku przygotowali kartki świąteczne z przeznaczeniem na wsparcie działalności Hospicjum we Włodawie. Wszyscy wiemy, jak ważną instytucją jest hospicjum, stąd zachęcamy do włączenia się do tej akcji. Kartki można nabyć w zakrystii, podobnie jak świece „Caritas” na stół wigilijny w cenie 5, 10, 15 i 20 zł, a także kalendarze na rok 2018.

 

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 w sali klasztornej odbędzie się kolejna katecheza przed chrztem dzieci dla rodziców i chrzestnych.

 

8. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy naszym kościele i klasztorze, osobom sprzątającym kościół i jego otoczenie, a także wszystkim ofiarodawcom. W intencji naszej parafii módlmy się: Zdrowaś Maryjo …

 

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Boga śp. Joanna Ignatowicz i śp. Zbigniew Nowakowski. Pomódlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek... 

 

Opłatki: 11-16 grudnia

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:00 – ul. Wojska Polskiego: bloki nr 2, 4, 6 i 8.
WTOREK: od godz. 15:00 – ul. Wojska Polskiego: bloki nr 10, 10a i 2a.

ŚRODA: od godz. 10 – ul. Rymarska, Wąska, Czworobok, Rynek, Witosa,
Krótka, Sokołowa, Przechodnia, Pocztowa
i Czerwonego Krzyża.
CZWARTEK: od godz. 10 – ul. Konopnickiej, Lipowa, Zamknięta,
Furmańska, Kopernika i Klonowa,
Mielczarskiego i Żeromskiego.

PIĄTEK: od godz. 10:00 – al. Piłsudskiego, ul. Okunińska, Hanki Sawickiej
i Kotlarska.

SOBOTA: od godz. 10 – ul., Słoneczna, Nadrzeczna, Jasna i Reymonta.


powrót