Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
Szlakiem Sanktuariów Europejskich

Wspólnota Matki Bożej Pięknej Miłości zaprasza na pielgrzymkę w dniach 24.05 – 06.06.2017

 

 

1 dzień  - wyjazd z Włodawy we wczesnych godzianch porannych (około 4 rano). Przejazd przez Polskę i kraje tranzytowe.

2 dzień  - W godzinach popołudniowych wieczornych przejazd do Lourdes – najsłynniejszego Sanktuarium Maryjnego na świecie. Krótkie zwiedzanie bazyliki Różańcowej i Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień. Dla chętnych możliwość udziału w procesji światła, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Oviedo - stolicy Asturii. W programie najciekawsze w Hiszpanii kościoły (XII-wieczna katedra i otaczające ją pałace, uniwersytet, kościół Palacio de Santa Maria del Naranco i kaplica króla Ramira). Przejazd na zwiedzanie La Coruna - gdzie zobaczymy: Wieże Herkulesa, Kolegiata de Santa Maria del Campo, Museo Domus lub Casa del Hombre - pierwsze na świecie muzeum poświęcone w całości ludzkiemu organizmowi oraz Muzeum Archeologiczne. Przejazd do Santiago de Compostela, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Santiago de Compostela - jednego z najpiękniejszych miast Hiszpanii, znanego ośrodka kultu i celu pielgrzymek, zbudowanego ze złotawego granitu. Zobaczymy m.in.: Plaza del Obradoiro, Katedrę św. Jakuba z ogromną kadzielnicą i barokowym ołtarzem, kryptą, Plaza de la Quintana. Po zwiedzaniu przejazd do Fatimy, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - śniadanie, zwiedzanie sanktuarium NMP w Fatimie, następnie przejazd do Sintry oraz najdalej wysunięty na zachód punkt Europy - Cabo de Roca, następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Lizbony: zamek św. Jerzego, klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, katedra. Po zwiedzaniu przejazd w okolicę Sewilli, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Sewilli: wieża Torre del Oro, Alkazar katedra z przyległą dzwonnicą La Giralda, budynek giełdy - Casa Lonja, następnie przejazd do hotelu w okolicach Cordoby, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - śniadanie, przejazd na zwiedzanie Cordoby, gdzie zobaczymy dawny meczet, a obecnie katedrę oraz jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu - dzielnicę Juderia. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Granady, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień - śniadanie, zwiedzanie Granady i Alhambry, gdzie zobaczymy: ogrody i pałac sułtana Generlife, katedra z mauzoleum grobów królewskich. Po zwiedzaniu przejazd do hoteu w okolicach Walencji, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień  - po śniadaniu zwiedzanie Walencji: katedra z Graalem, giełda jedwabiu, przejazd do hotelu w okolicach Barcelony, obiadokolacj, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Montserrat, najważniejszego miejsca kultu religijnego w Katalonii. Odwiedzimy Klasztor Benedyktynów, ktory wybudowano po tym jak w cudownych okolicznościach odnaleziono figurkę Matki Boskiej. Kontakt z La Morenetą ma magiczne właściwości - dotknięcie figurki powoduje, że w ciągu roku spełniają się życzenia i prośby, z którymi przyjeżdżamy do klasztoru. Następnie przejazd na zwiedzanie Barcelony, gdzie zobaczymy: najbarwniejszą hiszpańską ulicę Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, platformą widokową i obiektami olimpijskimi, perełki Antoniego Gaudiego: Parc Guell oraz Katedrę Sagrada Familia. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień - po śniadaniu przejazd wzdłuż Lazurowego Wybrzeża do La Salette - położonego w Alpach, francuskiego miasteczka, w którym Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom - 19 września 1846 roku. Miejsce to jest dziś odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie Snaktuarium Matki Bożej Płaczącej, obiadoklacja, nocleg.

13 dzień - po śniadaniu wyjazd do Polski, przejazd przez Francję i Niemcy.

14 dzień - przyjazd do Włodawy w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:

  • przejazd autokarem klasy lux
  • 9 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami
  • 2 noclegi w hotelach klasy turystycznej w La Salette oraz Lourdes lub okolicach,
  • ubezpieczenie KL / NNW
  • opieka pilota
  • wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)

 


powrót