Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 14 kwietnia 2019

 

Niedziela Palmowa

 

W dniu dzisiejszym zapraszamy rodziców i chrzestnych na katechezę przed chrztem dzieci. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w sali klasztornej

 

W tym tygodniu przypada święte Triduum Paschalne - Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania Chrystusa. Porządek liturgii w naszym kościele będzie następujący:

 Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Sakrament pokuty będzie sprawowany w godz. 15.00 -  17.00;

Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Sakrament pokuty będzie sprawowany w godz 9.00 -  13.00. Pamiętajmy,że tego dnia obowiązuje post ścisły. Droga Krzyżowa ulicami miasta rozpocznie się przed kościołem o godz. 15.00 - teksty rozważań dla poszczególnych wspólnot i służb są dostępne w zakrystii oraz na stronie internetowej nasszej parafii;

Wielka Sobota - adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 7.00. Sakrament pokuty będzie sprawowany w godz. 9.00 - 13.00. Pośwoięcenie pokarmów na stół wielaknocny od godz. 9.00 przed kościołem, w świetlicy w Szumince o godz. 10.00, natomiast w świetlicy w Szusznie o godz.10.15.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się przed kościołem o godz. 20.00. Przysniesiemy ze sobą świece , aby podczas tej świętej nocy dokonać odnowienia przyrzeczeń Chrztu świętego.

 Niedziela Zmartwychwstanoia Pańskiego - procesja rezurekcyjna i Msza św. o godzd. 6.00

 

Zapraszamy również do udziału w Liturgii Godzin ze śpiewem psalmów w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.00 i 12.00.

 

Zatroszczmy się przy tym, aby w Wielkim Tygodniu zachowywać powagę i skupienie e domach rodzinnych. Postarajmy się, aby panowała wśród nas atmosfera modlitwy, wyciszenia, unikania sytuacji konfliktowych. Prosimy także o przypomnienie nszym bliskim, którzy przybędą na święta z innych miast Polski i z zagranicy, aby skorzystali ze spowiedziśw. w wyznaczonych godzinach.

 

Zachęcamy do nabywania świątecznego numeru "Echa Katolickiego", a także baranków wielkanocnych "Caritas" i małych świec paschalnych na stół wielkanocny.

Dziękujemy wszystkim osobom, które modlitwą i ofiarami wspierają działalność naszej parafii. W intencji tych, którzy spośród nas najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia módlmy się za wstawiennictwem Matki Bożej:Zdrowaś Maryjo...

Módlmy się również za wszystkich zmarłych  parafian: Wieczny odpoczynek...


powrót