Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 08 września 2019

 

 

 

XXIII Niedziela Zwykła

 08.09.2019 r.

 1. Jak już zapowiadaliśmy, dzisiaj zapraszamy młodzież klas VII i VIII, która w tym roku pragnie rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy św. nastąpi spotkanie organizacyjne z O. Michałem, odpowiedzialnym za przygotowanie kandydatów.

 

 1. Decyzją o. Generała naszego Zakonu, dzisiaj o. Grzegorz Krzyżowski, dotychczasowy kapelan włodawskiego szpitala i hospicjum kończy posługę w naszym klasztorze i parafii i podejmuje posługę w innym klasztorze zakonu. Za jego ofiarną pracę w duszpasterstwie chorych, dziękujemy O. Grzegorzowi i życzymy łask Bożych w posłudze kapłańskiej i życiu zakonnym.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej i klasztornej o. Grzegorza Staszaka, który zgodnie z decyzją o. Generała będzie odtąd posługiwał w naszym klasztorze i parafii, między innymi jako kapelan szpitala i hospicjum.

 

 1. W związku z ogólnopolską inicjatywą pod nazwą „Polska pod Krzyżem”, która będzie miała miejsce we Włocławku w dniu 14 września, a więc w święto Podwyższenia Krzyża świętego, biskupi polscy zwracają się do wszystkich parafii o duchową łączność z pielgrzymami z całej Polski  we Włocławku. W naszej parafii zapraszamy na Drogę Krzyżową na placu wokół kościoła w piątek 13 września po mszy św. wieczornej. Zabierzmy ze sobą świece i lampiony. Po zakończeniu  Drogi Krzyżowej będzie możliwość adoracji relikwii Krzyża świętego w kościele do godz. 21.00.
  W sobotę 14 września po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii Krzyża i modlitwa ekspiacyjna.

 

 

 1. W przyszłą niedzielę, 15 września, zapraszamy rodziców dzieci, które będą się przygotowywać do I Komunii św., na spotkanie z o. Janem Królem po Mszy św. o godz. 12.00.

 

 

 1. W dniach 5-6 października odbędą się na Jasnej Górze rekolekcje dla Róż Różańcowych. Wyjazd autokarem organizuje Wspólnota Matki Pięknej Miłości. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej do soboty 14 września. Jest jeszcze 20 wolnych miejsc. Wyjazd nastąpi 4pażździernika o godz. 22.00 z parkingu przed naszym kościołem.

 

 1. Zachęcamy również do nabywania nowego numeru „Echa Katolickiego”, a w nim najnowsze informacje dotyczące naszej diecezji. Można także nabyć nowy numer dwumiesięcznika „Jasna Góra”.

 

 1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia, za troskę o sprawy materialne i duchowe naszej parafii. Módlmy się za naszą parafię: Zdrowaś Maryjo…

 

 1. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek…

 


powrót