Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 01 grudnia 2019

I Niedziela Adwentu

 01.12.2019 r.

  1. Rozpoczynamy w liturgii kościoła okres Adwentu, to znaczy radosnego oczekiwania na uroczystości Bożego Narodzenia. Każdego roku celebrujemy na  nowo najświętsze tajemnice naszego zbawienia i w ten sposób uświęcamy czas naszego życia wznosząc się ku Chrystusowi – jedynemu Zbawicielowi świata. Z Adwentem wiąże się zachęta do pielęgnowania w życiu osobistym i rodzinnym milczenia, ciszy i skupienia, a nade wszystko wytrwałej modlitwy, która pomoże nam w nabraniu duchowych sił do codziennego życia.     

 

  1. Dzisiaj i w następną niedzielę, 8 grudnia, zapraszamy rodziców i chrzestnych na katechezy związane z przygotowaniem do chrztu dzieci. Katechezy odbędą się o godz. 19.00 w Sali klasztornej.    

 

  1. Tradycyjne Roraty -  a więc Msze św. ku czci Matki Bożej będziemy celebrować codziennie o godz. 18.00 (od poniedziałku do piątku), natomiast w sobotę o 6.30. Na tę Mszę św. zapraszamy dzieci z rodzicami. Przynieśmy ze sobą świece i lampiony – znaki oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.   

 

  1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Ojcowie udadzą się jak zwykle do chorych z posługą kapłańską. Zachęcamy w tym dniu do skorzystania z sakramentu pokuty zwłaszcza podczas popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 15.00 – 18.00. Spowiedź dzieci od godz. 16.00.

 

  1. W sobotę, 7 grudnia, przypada 1 sobota miesiąca i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej celebrowane w naszym kościele o godz. 9.00.

 

  1. Za tydzień II niedziela Adwentu, związana w tym roku z uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień poświęcony modlitwie o ochronę dzieci poczętych w obliczu zagrożeń związanych z grzechem aborcji.

 

  1. W dniu 6 grudnia Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje akcję oddawania krwi w Oddziale Rejonowym przy ul. J. Piłsudskiego 66 w godzinach 7.00 – 11.30. Czekolady zebrane przez dawców krwi zostaną przekazane dzieciom z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Włodawie.

 

  1. W zakrystii jest do nabycia niwy numer „Echa katolickiego”. Są także Kalendarze Rolnika po 27 zł oraz i kalendarze papieskie Jana Pawła II po 5 zł. 

 

  1. Dziękujemy za ofiarną i bezinteresowną pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia, za troskę o sprawy materialne i duchowe naszej parafii. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na spłatę kredytu. Złożono 7.335,20 zł.  Módlmy się za naszą parafię: Zdrowaś Maryjo…

 

  1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek…   

 


powrót