Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Rozpoczynający się tydzień upłynie pod znakiem świąt Zakonu paulinów. W związku z tym zapraszamy na codzienną nowennę do św. Pawła Pierwszego Pustelnika - patrona naszego zakonu, którą będziemy celebrować w dni powszednie o godz. 18.00, zaś w niedzielę o godz. 17.30.​

​2. We wtorek, 15 stycznia przypada uroczystość św. Pawła Pustelnika. Msze św. według porządku powszedniego: o 6.30, 9.00 i 18.00. We środę, 16 stycznia, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny - Królowej Pustelników. We czwartek, 17 stycznia - wspomnienie św. Antoniego Pustelnika - Msze św. według porządku powszedniego.

​3. W przyszłą niedzielę, 20 stycznia, przypada zewnętrzna parafialna uroczystość św. Pawła Pustelnika. Odpustowa Msza św. o św. Pawle Pustelniku o godz. 10.30. Tego dnia zapraszamy również na koncerty kolędowe w naszym kościele: koncert zespołu Tehalim o godz. 17.00, natomiast po wieczornej Mszy św. koncert Chóru Vlodaviensis pod dyr. Marcina Obuchowskiego. Zachęcamy do udziału w tych koncertach.

​4. W niedzielę 27 stycznia rozpoczną się w naszej parafii Katechezy dla dorosłych i młodzieży. Będzie to głoszenie Dobrej Nowiny Jezusa Chrystusa wszystkim, zarówno wierzącym jak i niewierzącym, przeżywającym kryzys wiary, zagubionym i znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Zaproszeni są wszyscy. Pierwsza katecheza w niedzielę 27 stycznia, zaś następne we wtorki i czwartki w sali klasztornej o godz. 19.00.

​5. Wspólnota Eucharystycznego Ruchu Młodych i schola Tehalim organizuje wyjazd na narty do Chrzanowa w dniach 18-22 lutego. Koszt wyjazdu to 450 zł dla członków wspólnot oraz 500 zł dla pozostałych uczestników. Zgłoszenia prosimy kierować do p. Małgorzaty Kapica.

​6. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w pracach przy naszym kościele. Dziękujemy zwłaszcza organizatorom i uczestnikom tegorocznego Orszaku Trzech Króli, jak również służbom porządkowym. Dziękujemy za przyjęcie wizyty duszpasterskiej - kolędy oraz złożone przy tej okazji ofiary, które zostaną przeznaczone na cele remontu parkanu przykościelnego i parkanu na cmentarzu. Dziękujemy tym, którzy modlitwą wspólnotową i osobistą otaczają całą naszą parafię i nasze miasto. Módlmy się za wstawiennictwem Matki Bożej za naszą parafię: Zdrowaś Maryjo...

​7.Módlmy się za zmarłą śp. Genowefę Zarczuk oraz wszystkich zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek...


powrót