Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
Ogłoszenia

28 czerwca 2020

  Ogłoszenia duszpasterskie XIII Niedziela Zwykła

28 czerwca 2020 r.

 

 1. W tym tygodniu wypadają:

- w poniedziałek, Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. według porządku powszedniego o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Tego dnia taca jest przeznaczona na Stolicę Św. Piotra – tzw., „Świętopietrze”

- w czwartek: Wspomnienie NMP Kodeńskiej, Matki Jedności, a także diecezjalny dzień chorych. Zachęcamy wszystkich do udziału w uroczystościach w Kodniu

- w piątek Święto Św. Tomasza Apostoła

- w tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca

 

 1. Wprowadzamy zmianę godzin dla nabożeństw Pierwszego Czwartku i Pierwszego Piątku Miesiąca.

Dotychczas były one przypisane do Mszy o godz. 630. Począwszy od tego miesiąca będą związane z Mszą o godz. 900, tak samo jak Pierwsza Sobota Miesiąca i będą odbywać się również w wakacje.

 • tych, którzy przyzwyczaili się, że nabożeństwa te są po Mszy św. o godz. 630, a teraz im go zabraknie. Nasza intencja jest taka, aby Msza (o 630) z zasady była krótsza. Tak, aby Ci, którzy idą do pracy rano nie musieli się śpieszyć. Chodzi również o naszych ojców katechetów pracujących w szkołach.

Dlatego po konsultacji z Waszymi duszpasterzami sądzę, że Msza o 900 jest pod tym względem lepsza. Godzina 900 nie będzie powodować niepotrzebnego pośpiechu ani z naszej, ani z waszej strony. Ufam, że wspólnie uczynimy te nabożeństwa naprawdę piękne i godne, tak jak Pan Jezus i Matka Boża tego sobie życzą. Zapraszamy.

 

 1. W okresie letnim w klasztorze będzie mniej ojców z powodu obowiązkowych rekolekcji zakonnych, wakacji ojców katechetów, czy przenosin do innych klasztorów. Dlatego od 1 lipca do 31 sierpnia, codzienna Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500, będzie się obywać przy obrazie Jezusa Miłosiernego, bez spowiedzi. Następnie od godziny 1700 do 1800, Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

 

 1. W piątek 3 lipca wizyta u chorych. Z uwagi na trwający stan epidemiczny odwiedzimy tylko tych chorych, którzy wyrażą takie życzenie. Można się zgłaszać osobiście przez telefon, albo poprzez swoich opiekunów, sąsiadów czy znajomych. Część osób już nas poinformowała, ale nadal czekamy na zgłoszenia. Jeśli wiecie o takich osobach, to prosimy zapytajcie w naszym imieniu czy sobie życzą naszej wizyty. Wiele osób po epidemii ma trudności z powrotem do sakramentów trzeba im pomóc i zachęcić. Liczymy na Was.

 

 1. W wyniku ostatnich intensywnych opadów na cmentarzu parafialnym pojawiły się obsunięcia ziemi. W takiej sytuacji o wszelkich szkodach należy powiadamiać Pana Andrzeja, opiekuna cmentarza. Powstałe szkody będą sukcesywne usuwane.

 

 1. Informujemy, że w gablotach przed kościołem, na cmentarzu, a także na stornie internetowej Parafii umieszczono Wytyczne WUOZ w Lublinie (Delegatura w Chełmie), dotyczące wykonywania wszelkich prac na naszym cmentarzu. Warto się zapoznać z ich treścią.

 

 1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na spłatę kredytu za elewację naszego kościoła. Dzięki waszej hojności jesteśmy na najlepszej drodze by go spłacić całkowicie. Jeśli nie wydarzy się coś niespodziewanego, to w lutym 2021 powinniśmy zapłacić ostatnią ratę.

 

Jeśli to nam się uda, to wtedy możnaby myśleć o ewentualnych kolejnych potrzebach naszego pięknego, zabytkowego kościoła. Może moglibyśmy poddać renowacji i konserwacji emporę (chór organowy) i sam prospekt organowy (instrument)?

 

 1. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

 1. Z całego serca dziękujemy Wam za wsparcie materialne dla naszego klasztoru i wszelką pomoc i troskę o nasz parafialny kościół. Dziękujemy za każdą modlitwę w intencji OO. Paulinów i zapewniamy o naszej stałej modlitwie za Was.

 

 1. W dniu wyborów prezydenckich pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę. To Bóg jest Panem Świata, a nie człowiek. Przed Nim Wszyscy politycy zdadzą sprawę za swoje słowa, obietnice i czyny a my za ich wybór.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych parafian a szczególnie śp. Annę Kowalik: Wieczny odpoczynek… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…


powrót