Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
Ogłoszenia

 20 września 2020 r.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
20 września 2020 r., XXV Niedziela Zwykła

 

1. Jeszcze raz dziękuję rodzicom, katechetom a także naszym ojcom paulinom, za piękne przygotowanie dzieci do I Spowiedzi i I Komunii Św. Dziękuję wszystkim za Biały Tydzień, w którym braliśmy udział. Z pewnością był to duży wysiłek dla wszystkich. Moi drodzy, to przecież po tym wspólnym wysiłku widać, że nie przekazujemy dzieciom czegoś błahego, małego, lecz tajemnicę Najświętszego Sakramentu Ołtarza. Nie mam wątpliwości, że Bóg wynagrodzi Wam wszelki trud i troskę o wychowanie dzieci do wiary.

2. W tym tygodniu wypada:

- jutro, w poniedziałek 21 września, Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

- w środę 23 września, Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. Dzisiaj o godz. 17:00, w naszym kościele, w ramach trwającego Festiwalu Trzech Kultur, odbędzie się koncert z okazji 100. rocznicy urodzin papieża Polaka. Razem z rodziną, bliskimi, organizatorami festiwalu, członkami chórów i zespołów, które prowadzi Pan Marcin modlimy się i prosimy o modlitwę w intencji jego rychłego powrotu do zdrowia.

4. W sobotę 26 września w Częstochowie, odbędzie się kolejna edycja spotkania mężczyzn z całej Polski na Jasnej Górze pod hasłem „Mężczyźni u tronu Królowej. Oblężenie Jasnej Góry”. Zachęcamy do organizowania się i wyjazdu w jednej grupie z naszej parafii. Być może byłby to dobry początek, aby przy naszej parafii powstała męska wspólnota np. „Wojowników Maryi”? Chętnych prosimy o pozostawienie kontaktu w zakrystii.

5. Dzisiaj 3. niedziela a za tydzień 4. niedziela miesiąca, dlatego zapraszamy na katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych. Spotkanie odbędzie się w klasztorze, o godzinie 19:00. Dla łatwiejszego planowania uczestnictwa w kolejnych katechezach podaliśmy konkretne daty na cały rok. Informacja jest umieszczona w intrenecie, na naszej stronie parafialnej, tam gdzie jest mowa o przygotowaniu do Chrztu Św.

6. Bierzmowanie. W przyszłą niedzielę zapraszamy uczniów klas VII szkół podstawowych, którzy chcą rozpocząć 2-letnie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Uczniów i rodziców zapraszamy na Mszę o godzinie 16:00, a potem na specjalne spotkanie.

7. Za tydzień tzw., taca „remontowa” na spłatę kredytu i bieżącą konserwację.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasze diecezjalne Echo Katolickie. W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne na rok 2021.

9. Dziękujemy za wszelkie ofiary, a także za pomoc osobom troszczącym się o nasz klasztor i kościół. Bóg zapłać. W intencji tych osób, a także wszystkich parafian i gości: Zdrowaś Maryjo…

10. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Filip Zygmunt. Polećmy miłosierdziu Bożemu dusze Filipa, a także dusze wszystkich zmarłych parafian i naszych bliskich: Wieczny odpoczynek… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

 

Na nadchodzący tydzień wszystkim, Szczęść Boże

o. Paweł, proboszcz parafii


powrót