Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
Ogłoszenia

18 października 2020 r.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
18 października 2020 r., XIX Niedziela Zwykła

 

1. W związku z obowiązującymi przepisami epidemicznymi informujemy, że według ostatnich wytycznych w naszym kościele może przebywać jednorazowo około 60 osób. Przypominamy o obowiązku zachowania przepisów sanitarnych w przestrzeni zamkniętej również w kościele.

2. Informujemy również, że ks. Bp Kazimierz Gurda ponowił dyspensę od obowiązku niedzielnej Mszy św., na terenie diecezji siedleckiej, pod warunkiem uczestnictwa we Mszy za pośrednictwem mediów. Przypomniał także o możliwości przyjmowania Komunii Św., na rękę. Jak zaznacza nie wolno ani zmuszać, ani odmawiać takiej formy Komunii. Wiernych, którzy w ten sposób chcą przyjmować Chrystusa prosimy, aby w miarę możliwości podchodzili do kapłana, jako pierwsi. Ks. Biskup również poleca, aby wznowić śpiew Suplikacji po każdej Mszy św.

3. Dzisiaj wspominamy św. Łukasza patrona malarzy obrazów religijnych i lekarzy. W tym trudnym czasie całą służbę zdrowia polecamy wstawiennictwu wielkiego ewangelisty. Pamiętamy również o naszym o. Łukaszu, który przeżywa swój dzień imienin.

4. W tym tygodniu wypadają:
- w poniedziałek 19.10 - Wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika. Klasztor posiada jego relikwie, dlatego jutro w czasie każdej Mszy będzie możliwość specjalnego uczczenia kapłana męczennika.
- we czwartek 22.10 - Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Również jego relikwie będą nam towarzyszyć w dniu wspomnienia wielkiego Polaka.

5. Dzisiaj po Mszy o godz.18.00, katecheza chrzcielna.

6. W środę o 17.15 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że tego dnia Nabożeństwo Różańcowe i każde inne, będzie się odbywać zawsze po Mszy św., o 18.00. (tak ogłaszaliśmy w dniu 09.08.2020)

7. Na ołtarzach bocznych (u św. Józefa i św. Pawła) są położone kartki na wypominki miesięczne i roczne. Zainteresowanych prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk swoich biskich.

Dodatkowa możliwość złożenia wypominek będzie na naszym cmentarzu przy kaplicy, począwszy od czwartku 22.10 do 01.11.2020, w godzinach 9.00 do 15.00.

8. Intencje mszalne na rok 2021, będą przyjmowane przez cały tydzień, ale tylko w godzinach pracy kancelarii parafialnej (wt-pt 16.00-17.00; sob 10.00-11.00).

9. Straż Honorowa. W piątek 23.10. O. Michał zaprasza członków Straży Honorowej NSPJ gromadzącej przy naszym kościele na dzień skupienia i formacji. W programie o godz. 16.30 – konferencja; o godz. 17.15 – Nabożeństwo Różańcowe i o godz. 18.00 Msza św. Tych, którzy nie będą mogli przyjść zapraszamy, aby łączyli się z nami poprzez internet.

10. I Komunia. W przyszłą niedzielę (25.10) o. Mirosław i katecheci zapraszają dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z ich rodzicami na specjalną Mszę św. o godz. 14.30. W czasie tej Mszy dzieci otrzymają różańce. Po Mszy św., krótkie spotkanie z rodzicami.

11. Jeśli chodzi o 1 listopada to oczekujemy na ostateczne decyzje KEP i naszego biskupa Kazimierza. Mamy nadzieje, że za tydzień w niedzielę będziemy mogli zapowiedzieć szczegółowo, jak ten dzień będzie wyglądał w naszej parafii.

12. Za tydzień tzw., „taca remontowa” przeznaczona na spłatę kredytu za elewację.

13. Dziękujemy za wszelkie ofiary (także dokonywane przelewem) na rzecz klasztoru czy parafii a także za wszelką życzliwą i bezinteresowną pomoc. Serdeczne Bóg zapłać. Nasza wspólnota jest tutaj tylko dzięki Waszej ofiarności. Tak jak i w waszych domach również i u nas żadne stałe opłaty się nie zmniejszają z powodu pandemii. Dlatego tym bardziej dziękujemy za wsparcie. W intencji tych osób, a także wszystkich parafian i miłych gości: Zdrowaś Maryjo…

14. W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Waldemar Rudko, Marianna Celej i Tomasz Czerniak. Polećmy miłosierdziu Bożemu ich dusze, a także dusze wszystkich zmarłych parafian i naszych bliskich: Wieczny odpoczynek… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

 

Moi drodzy, jeszcze jedna rzecz na zakończenie. To prawda, że z powodu epidemii jest nam bardzo trudno, ale nie poddawajmy się zwątpieniu, ani rozpaczy. W tym ciężkim czasie tym bardziej pielęgnujmy relacje rodzinne, sąsiedzkie, przyjacielskie, choćby przez telefon. Nie pozostawiajmy nikogo samemu sobie. Również zachowując wszelką ostrożność módlmy się razem czy w domach, czy w kościołach, czy w internecie, lub telefonie. Idźmy w ten nadchodzący tydzień z Bożym błogosławieństwem. Szczęść Boże.

o. Paweł, proboszcz parafii


powrót