Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
Ogłoszenia

17 stycznia 2020 r.

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

17 stycznia 2020 r. -  II niedziela zwykła,
Ur. Św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów

 

1. W całym zakonie paulińskim obchodzimy dziś uroczystość odpustową ku czci św. Pawła Pustelnika. Ostatnie Pawełki rozpoczną (rozpoczęły) sumę, natomiast błogosławieństwo dzieci odbędzie (odbyło) się na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00.

2. W środę, 20 stycznia, święto bł. Euzebiusza z Ostrzyhomia, założyciela zakonu paulinów. W tym dniu zakończy się Rok bł. Euzebiusza, który obchodziliśmy z okazji 750. rocznicy Jego śmierci.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie przejawy dobroci Waszych serc, za Waszą modlitwę i troskę, za wszystkie produkty żywnościowe, które od czasu zamknięcia klasztoru nieustannie pojawiają się u naszych drzwi. Nade wszystko dziękujemy Wam za wyrozumiałość wobec niezależnej od nas sytuacji ograniczenia naszych możliwości w posłudze duszpasterskiej. Dziękujemy ojcom: Michałowi, Przemysławowi, Justynowi i Grzegorzowi, że w tym czasie pomagają nam wszystkim i dzięki ich posłudze nie trzeba było zamknąć kościoła.

4. W minionym tygodniu wszyscy ojcowie i bracia przeszli testy na obecność Covid 19, pozytywne wyniki u większości z nich spowodowały, że klasztor nadal musi pozostać zamknięty. Ojciec Michał znajduje się w szpitalu. Mamy nadzieję, że do przyszłej niedzieli przynajmniej niektórzy będą mogli powrócić do pracy, jednak ciągle sytuacja nie jest rozstrzygnięta.

5. W związku z tym także trudno w tym czasie zaplanować termin kolędy. Z pewnością nie będziemy w stanie rozpocząć jej w styczniu. Jeśli udałoby się rozpocząć od początku lutego, to w przyszłą niedzielę ogłosimy plan wizyty duszpasterskiej.

6. Ogłoszenie Wójta Gminy Włodawa: Szanowni Mieszkańcy. Informuję, że Gmina Włodawa po raz kolejny podjęła współpracę z Polską Spółką Gazowniczą w celu zgazyfikowania miejscowości Suszno i Szuminka. Warunkiem gazyfikacji jest przede wszystkim ekonomiczna opłacalność przedsięwzięcia dla Spółki, na którą przekłada się między innymi ilość odbiorców. Zapraszam mieszkańców z miejscowości Suszno i Szuminka zainteresowanych podłączeniem do sieci gazowej budynków mieszkalnych do składania wniosków o przyłączenie do sieci gazowej. Wzór wniosku oraz przykładowy, wypełniony wniosek, można pobrać ze strony internetowej Gminy Włodawa www.gmina-wlodawa.pl w zakładce Dokumenty do pobrania – gaz oraz uzyskać w siedzibie Urzędu Gminy Włodawa. Jednocześnie wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, informuję, że w dniu 21 stycznia 2021 r. od godz. 16.00 do 18.00 w świetlicy wiejskiej w Susznie dyżur będzie pełnił pracownik Urzędu Gminy Włodawa. W ramach dyżuru będzie można pobrać, wypełnić i złożyć wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. Wnioski można również składać bezpośrednio do Urzędu Gminy Włodawa w terminie do dn. 29 stycznia 2021 r.

7. Zmarli parafianie, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu: Katarzyna Ciechan, Andrzej Stupka i Stefan Brańka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...


powrót