Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
Ogłoszenia

02 sierpnia 2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

02 sierpnia 2020 r. XVIII Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu wypadają:

- w czwartek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia godziny Mszy św., jak zawsze w tygodniu, czyli o: 630, 900, 1800, i pielgrzymkowa o 1900. Nabożeństwo I Czwartku po Mszy o godz. 900

- w piątek 7 sierpnia I Piątek Miesiąca. Nabożeństwo okolicznościowe po Mszy o godz. 900.

- w I Piątek również zwyczajowa wizyta u chorych. Odwiedzimy te same osoby, co w zeszłym miesiącu. Jeśli są nowi chorzy to proszę nam zgłaszać. Ale także, jeśli ktoś nie potrzebuje, lub na przykład go tym razem nie będzie, to również prosimy nam takie sytuacje zgłaszać.

  1. Rozpoczynamy katechezy przed-chrzcielne dla rodziców i chrzestnych. Spotkania odbędą się w pierwsze cztery niedziele sierpnia.  Pierwsza katecheza dzisiaj (02.08), następne 09; 16; 23 sierpnia. Chętnych zapraszamy do klasztoru o godz. 1900 .

 

  1. Miesiąc sierpień przypomina nam, że wiele rodzin wokół nas cierpi z powodu choroby alkoholowej, dlatego prosimy o modlitwę w ich intencji i duchową ofiarę z własnej trzeźwości. Osoby dotknięte tą chorobą osobiście, czy przez kogoś w rodzinie, zachęcamy do szukania dla siebie pomocy. Przy naszej parafii działa grupa Al-anon „Nowa droga”. W tej wspólnocie można spotkać ludzi, którzy również maja w rodzinie problem alkoholowy i znaleźli w niej wsparcie. Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 18.00, w salce w starej plebanii.
  2. Przypominamy, że w czasie trwania pielgrzymki pieszej w naszym kościele codziennie można brać udział w pielgrzymce duchowej o godz. 1900. Przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej nadal można składać swoje intencje. W tych intencjach jest odprawiana Msza o 1900. Ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszej Gr.17. informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową 13-14 sierpnia.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasze diecezjalne Echo Katolickie. Dostępne u nas tytuły znajdują się z tyłu kościoła na stoliku.
  2. Jak widzicie na bocznych ołtarzach MB Nieustającej Pomocy i Chrystusa Ukrzyżowanego pojawiły się piękne dekoracyjne lichtarze. To wasza ofiarność pozwala nam przywracać pierwotne piękno naszej wyjątkowej świątyni. Z waszą pomocą, małymi kroczkami, możemy kontynuować dalsze prace dekoracyjne i konserwatorskie.
  3. Dlatego dziękujemy za wszelkie ofiary na kościół i klasztor, a także za pomoc osobom troszczącym się o nasz klasztor, kościół i ich otoczenie. Bóg zapłać. (Dla waszej wiedzy dodam, że koszt restauracji takiego zabytku to 4,5 tys., od sztuki.)
  4. W intencji tych osób, a także wszystkich parafian i naszych miłych gości: Zdrowaś Mario…

 

  1. Dusze zmarłych parafian i wszystkich naszych bliskich polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…


powrót