Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
Ogłoszenia

17 maja 2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocy,

17 maja 2020 r.

 

1.    W związku z nowelizacją przepisów odnośnie do stanu epidemii, od dzisiaj, czyli od 17 maja, w Mszach św. wewnątrz naszego kościoła może uczestniczyć każdorazowo 42 osoby (1 osoba na 10 m 2). Ponadto na zewnątrz świątyni będą rozstawione krzesła w odpowiednich odległościach.

2.   Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.30. Od piątku, 22 maja, będziemy podczas nabożeństwa majowego modlić się w nowennie o dary Ducha Świętego dla nas, zwłaszcza dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

3.    W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i chrzestnych na katechezę przed chrztem dzieci. Odbędzie się ona w kościele po Mszy św. o godz. 18.00. Niebawem zostaną również wznowione przygotowania dla dzieci przygotowujących się Pierwszej Komunii św. i młodzieży do bierzmowania, które będą się odbywać w kościele. O ich formie i przebiegu poinformujemy w najbliższym czasie.

 4.    W przyszłą niedzielę, 24 maja, będziemy obchodzić święto Wniebowstąpienia Pańskiego, natomiast 31 maja uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W związku z tym zachęcamy   wszystkich, którzy nie skorzystali jeszcze z wielkanocnej spowiedzi św., do pojednania się z Bogiem w sakramencie spowiedzi, który jest istotnym warunkiem przeżywania tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św., szczególnie   w dni powszednie w godz. 15.00 – 18.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu. Potrzeba nam i całej naszej Ojczyźnie gorliwej modlitwy o obronę przed zagrożeniami, które niesie obecny czas.

5.   Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wspierają duchowo i materialnie naszą parafię i klasztor. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i pamiętamy o całej parafii w naszych codziennych modlitwach. Podziękowania kierujemy wobec osób sprzątających w kościele i dbających o porządek wokół świątyni. Módlmy się za cała naszą parafię: Zdrowaś Maryjo

6.     Polecajmy Miłosierdziu Bożemu zmarłą śp. Jadwigę Kowalik, wszystkich zmarłych parafian i ofiary obecnej epidemii: Wieczny odpoczynek

 


powrót