Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 19 stycznia 2020

II Niedziela Zwykła

 19.01.2020 r.

  1. W naszej parafii trwają Katechezy Zwiastowania dla dorosłych i młodzieży, a więc głoszenie Dobrej Nowiny o Chrystusie. Zapraszamy na te katechezy wierzących i niewierzących, tych którzy ufają Bogu i wątpiących, żyjących w małżeństwie i samotnych, młodych i starszych, które pomoże nam wejść jeszcze głębiej w doświadczenie wiary w życiu codziennym.. Chrystus ma dla nas obietnicę zbawienia, życia wiecznego, byśmy nie zagubili się w problemach dzisiejszego świata. Katechezy w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w Sali klasztornej. Wejście od dziedzińca przed klasztorem. Serdecznie zapraszamy!

           

  1. W dniu 23 stycznia przypada wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i 12 towarzyszy, Męczenników Podlaskich, którzy w 1874 roku oddali życie w obronie wiary katolickiej przy kościele w Pratulinie. W ubiegłym roku podczas Misji św. zostały wprowadzone ich relikwie do naszej parafii. Stąd w najbliższy czwartek zapraszamy na Msze św. według porządku powszedniego i oddania czci relikwiom obrońców wiary na Podlasiu.

 

  1. W najbliższym czasie, do 26 stycznia, w związku z planowanymi od 20 stycznia pracami konserwatorskimi we wnętrzu kościoła, nie będzie codziennego wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i popołudniowej spowiedzi. Prosimy osoby gromadzące się na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o kontynuowanie tej modlitwy w kościele. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić każdego dnia przed Mszą św. o godz. 6.30 i 9.00, a wieczorem od godz. 17.30 przed Mszą św. o godz. 18.00.   

 

  1. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia zapraszamy na koncert „Z kolędą u Jana Pawła II” Wystąpią: Chór Ziemi Włodawskiej Vlodaviensis pod dyrekcją p. Marcina Obuchowskiego, oraz gościnnie chór Małe Włodawianki, przy organach  pan Robert Grudzień. Koncert poświęcony jest pamięci św. Jana Pawła II w 100 rocznicę jego urodzin. Początek koncertu o godz. 19.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę taca jest przeznaczona na spłatę kolejnej raty kredytu i pozostałe jeszcze do wykonania w obecnym półroczu prace konserwatorskie.

 

  1. Dostępny jest również nowy numer „Echa Katolickiego”, a w nim między innymi materiały o inicjatywach kulturalnych i społecznych podejmowanych we włodawskim środowisku

 

  1. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia, za troskę o sprawy materialne i duchowe naszej parafii. Módlmy się za parafię: Zdrowaś Maryjo…

 

  1. Miłosierdziu Bożemu polecamy wszystkich zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek… 

 

 

 


powrót