Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 3 listopada 2019

 

XXXI Niedziela Zwykła

 03.11.2019 r.

  1. Przez cały listopad będziemy modlić się za naszych śp. Zmarłych, których imiona przekazaliśmy w wypominkach. Będziemy ich polecać Miłosierdziu Bożemu w codziennym Różańcu o godz. 17.30 i w codziennej Mszy św. o godz. 9.00.

 

  1. Od najbliższego wtorku, 5 listopada aż do 7 grudnia zapraszamy na 33-dniowe przygotowanie do aktu oddania się Jezusowi przez Maryję, który zostanie złożony w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi w dniu 8 grudnia. Spotkania będą się odbywać każdego dnia w kościele po wieczornej Mszy św.

 

  1. Stowarzyszenie „Renovabis” składa podziękowanie darczyńcom i wolontariuszom za kwestę w dniach 1 i 2 listopada na cele konserwacji zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym. W trakcie kwesty zebrano 14.600 zł.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 10 listopada, zapraszamy na koncert związany z 200. rocznicą urodzin wielkiego kompozytora polskiego Stanisława Moniuszki. Wystąpi Chór Ziemii Włodawskiej Vlodaviensis pod dyrekcją Marcina Obuchowskiego. W programie: oratorium Ecce lignum Crucis (Oto drzewo Krzyża) oraz Msza Polska a-moll na chór żeński Stanisława Moniuszki. Naszym artystom będzie towarzyszyć przy organach Barbara Grondkowska. Koncert w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

  1. W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Echa katolickiego”, a także kalendarze na rok 2020. Są to Kalendarze Rolnika po 27 zł oraz kalendarze Maryjne i kalendarze Jana Pawła II po 5 zł.

 

  1. Dziękujemy za ofiarną i bezinteresowną pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia, za troskę o sprawy materialne i duchowe naszej parafii. Dziękujemy za ofiary złożone na spłatę kolejnej raty kredytu w wysokości 7.970 zł 70 gr. Dziękujemy pracownikom na cmentarzu za prace porządkowe, podziękowania kierujemy również do lektorów i ministrantów za przygotowanie liturgii. Specjalne podziękowania składamy uczestnikom Marszu Świętych, który odbył się w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Módlmy się za naszą parafię: Zdrowaś Maryjo…

 

  1. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu zmarłe w ubiegłym tygodniu śp. Genowefę Najder i śp. Różę Czerwińską oraz wszystkich zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek…   

 


powrót