Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
FESTYN PARAFIALNY

29.08.2021

 

 

 

 

FESTYN ŚW. LUDWIKA

Odpust św. Ludwika we Włodawie 29 sierpnia 2021


 

Rozpoczniemy modlitwą za naszych zmarłych. Msza św. w intencji wszystkich zmarłych pochowanych na cmentarzu parafialnym, w wigilię uroczystości, 28 sierpnia o godz. 19:00 w kaplicy cmentarnej.

 

Uroczysta msza św. o godz. 10:30 z procesją eucharystyczną otworzy nasze świętowanie odpustu parafialnego w dniu 29 sierpnia.

 

Potem zapraszamy wszystkich do ogrodu klasztornego. Tam będziemy wspólnie świętować aż do wieczora.

Przygotowujemy wiele atrakcji. Koncerty, konkursy, gry, zabawy - dla dzieci i dla dorosłych. Stoiska prezentacyjne i edukacyjne. Poczęstunki z kuchni ogrodowej, grill i coś na słodko. Jarmark. Koncerty zaproszonych gości i naszych włodawskich zespołów. Spektakl pt. „Tajemnica jeziora”, Oratorium „Święta Rodzina miłością opowiedziana”. Otwarcie stałej wystawy muzealnej w klasztorze, która prezentować będzie nasze niewielkie zbiory zabytków.

 

Wśród planowanych atrakcji konkursowych chcemy zwrócić szczególnie uwagę na te, które wymagają wcześniejszego przygotowania.

 

Na pierwszym miejscu - Konkurs historyczny, który poszerzy naszą wiedzę o kościele, klasztorze i całej Włodawie. Zasady i szczegóły na stronie internetowej parafii.

 

Po drugie - Konkurs fotograficzny, w którym wybierzemy najlepsze zdjęcia kościoła, klasztoru oraz zdjęcia z życia parafii. Wszystkie fotografie utworzą wystawę a najlepsze zostaną nagrodzone. Prosimy zatem o nadsyłanie zdjęć. Zasady i szczegóły również na stronie internetowej parafii.

 

I po trzecie znany już w zwyczajach parafii - Konkurs ciast. Tu będzie mógł wykazać się każdy, kto lubi sztukę cukierniczą, albo dopiero chce spróbować swoich sił. Warto dać posmakować innym tych talentów. Ten konkurs także w szczegółach na stronie internetowej parafii.

 

Dla dzieci przygotowujemy trzy place zabaw. Na pierwszym znane dobrze najmłodszym dmuchane zamki. Drugi plac zabaw, to miejsce, gdzie animowane będą gry i zabawy. Na trzecim placu zabaw trochę mocniejsze wrażenia - między innymi - motocykle i konie.

 

Dla wszystkich gości przygotowujemy dwie kuchnie. Włodawskie Koło Gospodyń Miejskich zaprasza do kuchni polowej. Paulini będą serwować dania z kuchni ogrodowej. Oprócz tego trochę słodkości - gofry, naleśniki, itp.

 

Zapraszamy osoby, które chcą zaprezentować swoją twórczość lub przedstawić ważną ideę, w którą się angażują. Planujemy np. namiot z kursem pierwszej pomocy oraz pokaz pracy garncarza, itp. Może jeszcze są wśród nas osoby, które znają rękodzieło ludowe, warto przekazywać te umiejętności młodemu pokoleniu. Szczególnie zapraszamy artystów włodawskich.

 

Święto patronalne parafii, to wspaniała okazja, by pokazać to wszystko, co jest naszym lokalnym kulturowym pięknem i bogactwem. A może masz jakieś ciekawe pasje i doświadczenia - kolekcjonujesz coś, jesteś podróżnikiem - pokaż swoje kolekcje, zrób małą wystawę zdjęć, to świetna okazja, by pokazać to innym ludziom i być może przekazać im tę pasję.

 

Jeśli więc i Ty chcesz zaprezentować ważny temat, przygotować stoisko wystawowe lub namiot prezentacyjny, skontaktuj się z organizatorem i napisz pod adres: whitem62@gmail.com

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przygotować własne stoisko. Nie tylko kramy z pamiątkami odpustowymi, ale także słodycze, napoje, miody, itp.

Szczególnie zachęcamy do tworzenia stoisk z własnymi wyrobami - np. hafty, artykuły dekoracyjne, rzemiosło ludowe. Ogólnie rzecz ujmując - wszystko, co zawsze odnaleźć można na tradycyjnych jarmarkach. Dla przedsiębiorców to dobra okazja do zareklamowania swojej pracy. Potrzebne jest tylko wcześniejsze zgłoszenie i uzgodnienie szczegółów z organizatorem jarmarku. Zgłoszenia stoisk i informacje - Marek Wieliczko - whitem62@gmail.com

 


powrót