Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
Charytatywnie...

         3 maja 2016 na Stadionie miejskim we Włodawie odbył się charytatywny turniej piłkarski z udziałem drużyn Służb Mundurowych (Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej), Księży oraz Włodawskich "Old Boys". W czasie turnieju odbyła się zbiórka pieniędzy na pomoc w leczeniu Oli i Filipa.

          W czasie kiedy wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie zbierali środki na szczytny cel, na boisku toczyła się zażarta walka. 

         W pierwszym meczu służby mundurowe zmierzyły się z reprezentacją księży diecezji siedleckiej, dzielnie wspomaganą przez włodawskich paulinów w składzie O. Podprzeor Jerzy Cieciura nr 13, O. Paweł Subik nr 5, O. Bernard Wulczyński nr 9 i brat diakon Rafał Kwiecień z numerem 3. Po zaciętym spotkaniu, w którym nie brakowało ostrej walki i pięknych akcji, górą okazali się księża pokonując stróżów prawa 2:1. Warto zauważyć, że jedną z bramek dla księży, w stylu "stadiony świata" zdobył o. Paweł.  

         Drugi mecz to zwycięstwo mocno podrażnionych porażką z księżmi służb mundurowych z miejscowymi „Old Boys”. Wynik końcowy to 3:1 dla „mundurówki”.

         O wszystkim miał zadecydować trzeci pojedynek. Zmotywowani zwycięstwem księża i zmotywowani porażką „Old Boys” od początku rzucili się na siebie bez pardonu. Trzaskały kości, polała się krew… obyło się jednak bez ofiar. Ten zacięty pojedynek zakończył się zdecydowanym zwycięstwem młodości nad doświadczeniem. Księża zdobyli 4 bramki nie tracąc żadnej. I tak nie zaznając smaku porażki zostali zwycięzcami turnieju.

         Wszyscy zostawili na boisku wiele zdrowia, żeby chociaż trochę pomóc w powrocie do zdrowia Oli i Filipowi. 


powrót