Parafia Świętego Ludwika we Włodawie
Wilno

Wspólnota Matki Bożej Pięknej Miłości

zobacz więcej

Niedziela Palmowa

O godz. 10:30 w Niedziele Męki Pańskiej, rozpoczynającej Wielki Tydzień ,w parafii św. Ludwika we Włodawie została odprawiona suma, której przewodniczył O. Przeor Dariusz Cichor.

zobacz więcejŚwięto Niepodległości

11 Listopada 2015roku godz. 10.30 w świątyni św. Ludwika zgromadziła się licznie włodawska ludność na rozpoczęcie świętowania rocznicy Niepodległości Polski przy współudziale miejscowych władz gminnych i powiatowych ze swoimi pocztami sztandarowymi. Mszy św. w intencjach Ojczyzny przewodniczył Ojciec Przeor Dariusz Cichor wraz z ks. Dziekanem i o. Bernardem. W homilii Przeor podkreślił wagę odzyskanej wolności, ofiarę żołnierzy w jej odzyskaniu oraz zachęcił obecnych do troski o ten dar dany nam przez Boga, do którego otrzymania w pewnym momencie dorósł zniewolony Naród polski. Wolność jest dana i zadana każdemu obywatelowi, któremu bliska jest Ojczyzna Polska.

zobacz więcej

Prezentacja książki

W ramach XVI Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie (17-20 09 2015 r.) w dniu 18 września odbyła się prezentacja książki pt. „Pamiętniki z dziejów miasta i włodawskiej parafii - 1913–1919”. Spotkanie odbyło się w budynku tzw. Małej Synagogi we Włodawie. Udział w nim wzięli włodawscy miłośnicy historii, uczniowie miejscowych szkół średnich, oraz liczni uczestnicy imprez festiwalowych z różnych miast Polski.

zobacz więcej

WPP na Jasną Górę

Już poraz kolejny wyruszyła z Włodawy Piesza Pielgrzymikak na Jasną Górę. Pątnicy Włodawskiej 17-ki swoje rekolekcje w drodze rozpoczęli uroczystą Mszą Świętą.

zobacz więcej